Społeczna wypożyczalnia rowerów w Pelplinie

Działanie: 
Małe projekty
Beneficjent: 
Diecezja Pelplińska
Gmina beneficjenta: 
Gmina Pelplin
Miejsce realizacji: 
Pelplin
Czas realizacji: 
marzec - kwiecień 2013
Koszt całkowity: 
34 953,60 zł
Wartość dofinansowania: 
24 467,52 zł
Nabór: 
2012 (wiosna)

Przy Diecezjalnym Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie powstała społeczna, ogólnodostępna wypożyczalnia rowerów „KOCIEWSKIE ROWERY”.

W związku z tym, iż system wypożyczania rowerów daje możliwość szybkiego i sprawnego poruszania się po drogach publicznych, a także jest przyjaznym dla środowiska i przyjemnym sposobem na zwiedzanie regionu, wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług.

W ramach realizacji projektu zakupiono rowery męskie (12 szt.) i damskie (8 szt.), z możliwością mocowania fotelików dla dzieci do 22kg (4 szt.) oraz rowery dziecięce (6 szt.).
Rowery posiadają bardzo bogate wyposażenie dodatkowe (pełne oświetlenie, błotniki, bagażnik, itp.), które zapewnia wysoki komfort i bezpieczeństwo użytkowników oraz jest zgodne z przepisami prawa o ruchu drogowym.

Wypożyczane są bezpłatnie dla chętnych z terenu LSR w celu rekreacyjnym, dla indywidualnie zorganizowanych wycieczek, głównie rodzinnych i grupowych, chcących zapoznać się z walorami otaczającej przyrody, wraz z przyswajaniem wiedzy o lokalnym dziedzictwie kulturowym i aktywnym wypoczywaniem.

Wypożyczanie odbywa się na podstawie okazania w biurze DCIT dokumentu tożsamości (dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy) oraz wpłaty 50 zł kaucji zwrotnej.

Sprzęt wypożyczają pracownicy DCIT w godzinach pracy DCIT i hotelu "Nad Wierzycą" od 9.00 do 21.00.