Pozytywna energia dźwięku

Działanie: 
Małe projekty
Beneficjent: 
Stowarzyszenie Centrum Aktywnych - Gniew
Gmina beneficjenta: 
Gmina Gniew
Miejsce realizacji: 
Gniew
Czas realizacji: 
maj 2012 - styczeń 2013
Koszt całkowity: 
34 627,20 zł
Wartość dofinansowania: 
24 200,00 zł
Nabór: 
2012 (wiosna)

Myślą przewodnią projektu i jego kluczowym działaniem była realizacja warsztatów muzycznych dla młodzieży, potraktowana jako forma alternatywnego i pozytywnego zagospodarowania czasu wolnego.

Realizacja projektu Pozytywna Energia Dźwięku rozpoczęła się w kwietniu 2012 roku. Zawiązało się osiem grup muzycznych (w sumie 25 osób), które w ramach zamierzonych działań, w okresie od  1 maja 2012 do 19 stycznia 2013, szkoliły warsztat muzyczny.

Warsztaty prowadził Karol Saniecki, którego pracę wspierało 6 wolontariuszy – członkowie zespołów muzycznych posiadający większe umiejętności. Zespoły łącznie wypracowały 608 godzin, podczas których ćwiczyło aranżacje własnych utworów oraz piosenek innych wykonawców. Grupy grały bardzo zróżnicowaną muzykę i obracały się w wielu gatunkach muzycznych; od najspokojniejszych dźwięków Zespołu Akustycznego z trzema wokalami, damskimi i męskim, który gra znane utwory polskich i zagranicznych artystów, poprzez etniczne poszukiwania zespołu Pectus, czy klasyczne rockowe granie grupy Chałturrka lub Asomia z dziewczyną na wokalu, kończąc na ciężkich rockowych klimatów zespołów Poltergeist, Darkside i Furia oraz eksperymentującej z elektroniką Datury.

Działania w projekcie:

  • Realizacja cyklu warsztatów muzycznych
  • Koncert połączony ze zbiórką funduszy pod hasłem „Zagrajmy dla Bońka”, której celem była zbiórka pieniędzy na rehabilitację 36-letniego gniewianina.
  • Dodatkowymi wydarzeniami było kilka koncertów m.in. udział w promocyjnym dniu Powiatu Tczewskiego, podczas Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku.