Mój rozwój - moja szansa na lepszą przyszłość

Działanie: 
Małe projekty
Beneficjent: 
Dom Kultury w Subkowach
Gmina beneficjenta: 
Gmina Subkowy
Miejsce realizacji: 
Subkowy, Wielgłowy, Gorzędziej
Czas realizacji: 
luty 2012 - luty 2013
Koszt całkowity: 
28 743,24 zł
Wartość dofinansowania: 
17 479,00 zł
Nabór: 
2011 (wiosna)

Projekt polegał na organizacji serii zajęć rozwijających wiedze i umiejętności i mieszkańców. Działania projektowe pozwoliły udowodnić, że mieszkańcy wsi są zdolni, ambitni i też odnoszą sukcesy w życiu zawodowym i osobistym. 

Główne działania projektowe:

  • Stacjonarne warsztaty plastyczne – podczas 3 cyklów warsztatów ich uczestnicy mieli okazję wykonywać różnorakie działania plastyczne, w tym:  praca z gipsem, malowanie na szkle, malowanie farba żelową, ozdoby okazjonalne, malowanie natury farbą i pastelami.
  • Cykl szkoleń „Twój rozwój – Twoja szansa” - tematem warsztatów była: komunikacja interpersonalna, autoprezentacja, asertywność i zarządzanie czasem. Uczestniczyło w nich łącznie 30 osób.
  • Wyjazdowe warsztaty plastyczne – odbywały się w 3 świetlicach wielskich na terenie gminy Subkowy. Podczas spotkań uczestnicy wykonywali prace tj.: malowanie na szkle oraz gipsie, a także ozdoby okazjonalne z papieru i elementów zdobniczych np. pudełko na długopisy oraz filcowanie.
  • Warsztaty florystyczne – Podczas warsztatów 20 uczestniczek pod okiem florystki zapoznały się z zasadami pielęgnacji roślin ciętych, sztuki układania bukietów, wiązanek, a także tworzenia dekoracji kwiatowych.
  • Wizaż i stylistyka – Łącznie uczestniczyło w nich 30 pań, które dowiedziały się jak należy dobrać strój do sylwetki, a także makijaż i fryzurę.
  • Muzyczne wariacje – 4 spotkania w sali Domu Kultury w Subkowach. Na scenie zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne i wokalne grupy i zespoły młodzieżowe.W spotkaniach tych wzięło udział ok. 120 osób.
  • Warsztaty komputerowe 30+ - przeprowadzono 9 trzygodzinnych spotkań dla grupy 10 osób. Wybór zagadnień dostosowany został do uczestników, którzy poznali: budowę komputera, podstawy jego obsługi, korzystanie z Internetu, Program Microsoft Word i Power Point.