Mieszkamy na Kociewiu

Działanie: 
Małe projekty
Beneficjent: 
Gminna Biblioteka Publiczna w Subkowach
Gmina beneficjenta: 
Gmina Subkowy
Miejsce realizacji: 
Subkowy
Czas realizacji: 
wrzesień 2010 - październik 2011
Koszt całkowity: 
12 556,28 zł
Wartość dofinansowania: 
8 263,92 zł
Nabór: 
2010

Dzięki realizacji operacji mieszkańcy obszaru LGD Wstęga Kociewia (uczestnicy spotkań) mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z kulturą i tradycją regionu. W ramach realizacji projektu zorganizowano spotkania, warsztaty, konkursy, a także koncert muzyki regionalnej.

Główne działania w projekcie:

  • W  kwietniu odbyły się warsztaty ”Tradycja łączy pokolenia,” podczas których uczestnicy zapoznali się z tradycjami wielkanocnymi i wykonywali w ramach warsztatów  dekoracje świąteczne. Udział wzięło 16 osób.
  • Przygotowano wystawę książek o Kociewiu oraz wystawę haftu kociewskiego. Zajęła się tym grupa młodzieży. W maju ogłoszono konkurs na zakładkę do książki oraz konkurs na logo biblioteki.
  • Od czerwca do września trwały warsztaty poświęcone tworzeniu informatora bibliograficznego. Uczestniczyło w nich 5 osób.
  • 5 października odbyło się spotkanie z poczęstunkiem, podczas którego uczestnicy zapoznali się z gwarą kociewską. W spotkaniu wzięły udział panie z Zespołu Regionalnego „Subkowiaki”.
  • 6 października odbyło się spotkanie, podczas którego czytano bajki kociewskie, a dzieci wykonywały do nich ilustracje. Uczestnikami spotkania był zespół „Subkowiaki”.
  • 23 października odbył się w Domu Kultury koncert podsumowujący działania projektowe, na którym ogłoszono wyniki konkursów i wręczono nagrody oraz wysłuchano występów: „Subkowiaków”, chóru „Juventus”, Piotra Bakala z zespołem.