„K” jak Kociewie

Działanie: 
Małe projekty
Beneficjent: 
Fundacja Uśmiech Dziecka
Gmina beneficjenta: 
Gmina Subkowy
Miejsce realizacji: 
Subkowy
Czas realizacji: 
wrzesień 2010 – maj 2011
Koszt całkowity: 
36 071,38 zł
Wartość dofinansowania: 
19 441,57 zł
Nabór: 
2010

Działania projektowe pozwoliły pokazać społeczności lokalnej nie tylko kulturę i obyczaje Regionu Kociewia, ale również jego historię i dorobek kulturalny. Natomiast koncert z udziałem gwiazd Polskiej Estrady pokazuje nam, że  Kociewska Wieś to miejsca atrakcyjne i wartościowe, które warto odwiedzać.

Działanie w projekcie:

  • Koncert Fundacji Uśmiech Dziecka - podczas koncertu na scenie w sali miejscowego Domu Kultury zaprezentowała się młodzież, a także znani Polscy artyści. Na scenie wystąpiła Edyta Gepert i Kabareciarnia Zenona Laskowika. W wydarzeniu udział wzięło około 200 osób.

W ramach realizacji operacji zorganizowano spotkania:

  • „Nasze Kociewie Tczewskie czyli o Kociewiu słów kilka” - spotkanie miało miejsce w Domu Kultury w Subkowach. Na spotkaniu miała miejsce prezentacja książek i tekstów o tematyce Kociewia Tczewskiego. Kolejnym punktem był występ Zespołu Regionalnego „Psiotrowe dziewuchy”, który zaprezentował śpiew i taniec kociewski. Zaprezentowano też życiorys  Alfonsa Wyczyńskiego redaktora, polityka i więźnia Berezy Kartuskiej. Gościnnie, podczas spotkania tradycje kulinarne przedstawiła przybyłym Krystyna Gierszewska. Całość spotkania zakończył występ zespołu Kociewskie Subkowiaki.
  • „Droga do wolności, która wiodła od Wybrzeża…” - drugie spotkanie, które również odbyło się w Subkowach. Historię drogi Polski ku demokracji przedstawili zgromadzonym publicystka dziennika bałtyckiego oraz prowadzący program TV „Gdański Dywanik”. Podczas spotkania swoje umiejętności zaprezentowała młodzież szkolna, która przygotowała spektakl słowno – muzyczny.