Gniew przez dziurkę – innowacyjna trasa turystyczna

Działanie: 
Małe projekty
Beneficjent: 
Stowarzyszenie Centrum Aktywnych - Gniew
Gmina beneficjenta: 
Gmina Gniew
Miejsce realizacji: 
Gniew
Czas realizacji: 
wiosna-jesień 2014
Koszt całkowity: 
28 000,00 zł
Wartość dofinansowania: 
22 400,00 zł
Nabór: 
2013 (wiosna)

Projekt polegał na stworzeniu innowacyjnej trasy turystycznej „Gniew przez Dziurkę” oraz  wykonaniu i montażu rzeźb metaloplastycznych na terenie gniewskiego starego miasta.

Trasa zaczyna się na zamku Gniew, i prowadzi na starówkę. Dodatkowo w ramach operacji powstał quest. Wierszowane wskazówki pozwalają sprawnie odkryć wszystkie 15 rzeźb metaloplastycznych ukrytych w przestrzeni miejskiej. Uzupełnienie brakujących słów pozwoli rozszyfrowywać tajemnicę pożaru gniewskiej warowni z 1921 roku. Quest został wydany w formie ulotki oraz powstała strona opanujgniew.org do podstron której odsyłają kody QR umieszczone na rzeźbach.
10 rzeźb metaloplastycznych ma postaać  starych aparatów fotograficznych. Umieszczono w nich zdjęcia Gniewu sprzed kilkudziesięciu lat. Każdy więc, kto spojrzy przez wizjer aparatu usytuowanego w danym miejscu w mieście, zobaczy jak ono wyglądało 50 czy nawet 100 lat temu. Oprócz stylizowanych aparatów na ulicach w Gniewie pojawiło się 5 rzeźb w formie starych telefonów. Po pokręceniu korbką usłyszeć  z nich można ciekawe historie.

Strona projektu www.opanujgniew.org

Pobierz ulotkę questa:  "Gniew przez dziurkę"