Boże Narodzenie i Wielkanoc na Kociewiu

Działanie: 
Małe projekty
Beneficjent: 
Powiat Tczewski
Gmina beneficjenta: 
Spoza obszaru LGD
Miejsce realizacji: 
Obszar LSR
Czas realizacji: 
kwiecień 2011 - czerwiec 2012
Koszt całkowity: 
6 571,23 zł
Wartość dofinansowania: 
4 135,29 zł
Nabór: 
2011 (wiosna)

Realizacja projektu polegała promocji tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy na Kociewiu. Zorganizowano warsztaty i konkursy oraz wystawy ukazujące dziedzictwo kulturowe Regionu.

Główne działania w projekcie:

I część operacji wiązała się z Bożym Narodzeniem

  • Promocja konkursu na pocztówkę bożonarodzeniową wśród szkół.
  • Przeprowadzenie finału konkursu w Zespole Szkół Agrotechnicznych i ogólnokształcących w Swarożynie (spośród 112 nadesłanych prac nagrodzono 4 i wyróżniono 12).

II część operacji związana była ze Świętami Wielkanocnymi

  • Promocja konkursu na pocztówkę wielkanocną wśród szkół.
  • Organizacja warsztatów „Moje ozdoby na Wielkanoc”, w czasie których, za pomocą różnych technik wykonywano pisanki oraz palmy wielkanocne.
  • Uroczyste podsumowanie konkursu oraz ogłoszenie wyników w Zespole Szkół Agrotechnicznych i ogólnokształcących w Swarożynie (nagrodzono 6 prac, ponadto wyróżniono 9). Podczas wydarzenia odbył się program artystyczny na temat wielkanocnych obyczajów mieszkańców Kociewia wraz z prezentacją multimedialna.
  • Organizacja wystaw prac wykonanych podczas warsztatów wielkanocnych. W maju i czerwcu nagrodzone prace zaprezentowano w: siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pelplinie, w siedzibie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie oraz w Starostwie Powiatowym w Tczewie.